Právě si prohlížíte LUKÁŠ REZEK: “Stáli jsme u zrodu několika českých start-upů, které dobyly svět.”

LUKÁŠ REZEK: “Stáli jsme u zrodu několika českých start-upů, které dobyly svět.”

Jaký je Váš největší podnikatelský fuck up a co jste si z něj odnesli? 

Není jeden velký, ale spíše spousta malých a zažíváme je neustále. Jsme inovativní advokátní kancelář a neustále se snažíme vymýšlet něco nového. Na každý úspěšný projekt, který spatří světlo světa, připadá i několik neúspěšných. To nicméně k podnikání patří, protože kdo nic nezkusí, nic nezkazí.

Lze podle Vás ze situace ohledně koronaviru něco vytěžit? A je to dle Vás z lidského hlediska korektní?

Každý podnikatel by se měl, pokud to jenom trochu jde, snažit přizpůsobit své podnikání této zvláštní době. Těm, co se to podaří, můžou ze situace ohledně koronaviru určitě vytěžit a získat tak náskok nad těmi, kteří se nepřizpůsobí. Pokud se tedy jedná o „vytěžení“ v tomto smyslu, tak na něm určitě nevidím nic nekorektního.

Vnímáte trend ve vývoji start-upů? A jaký?

Ze svého pohledu vnímám trend, že start-upy posledních pár let neberou právní záležitosti jako něco, co se jich netýká, ale jako neodmyslitelnou součást podnikání, a tak k tomu i přistupují. Další věc, kterou poslední dobou vnímáme je, že spousta start-upů má hned na začátku jasný cíl, kdy jej chtějí zakladatelé v určité fázi buď celý prodat anebo alespoň zrychlit růst start-upu vstupem investora. Na vše proto myslíme hned na začátku, a i díky tomu jsme stáli u zrodu několika start-upů, o kterých je nyní slyšet nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Napsat komentář