Právě si prohlížíte JJ: COVID mi jeden nápad vzal, druhý přihrál.

JJ: COVID mi jeden nápad vzal, druhý přihrál.

Co bys vzkázal těm, kteří se ještě nepřihlásili, přestože mají nápad na nějakou inovaci?
Zkuste to! Je to možnost a buď Vás to posune, nebo ne. Podnikání je o riziku. A pokud máte projekt, který má šanci na úspěch, tak nezkusit to, by byla škoda, i kdyby to nevyšlo. A když to nevyjde, tak budou další příležitosti. I neúspěch vede směrem k úspěchu. Byla by přece škoda si říkat, proč jsem to nezkusil.

Dostal jsi svůj projekt mezi veřejnost?
I v této situaci se to povedlo, projekt jsem dostal do dvou provozoven. Obsluze v jedné restauraci dokonce ušetřila 50 % kroků, složité řešení skupin zákazníků a přesedání mezi stoly. Pak přišla druhá vlna pandemie a aplikace se pozastavila. Věřím, že po znovuotevření restaurací se dostane do více provozoven a bude se těšit hojné oblibě zákazníků.

Prošlo FOODIE nějakým dalším vývojem po účasti v MPM?
Aplikaci jsem od základu překopal. V MPM jsem vyhrál s iOS aplikací, momentálně je aplikace webová a dostupná přes jakýkoliv internetový prohlížeč v telefonu. Taktéž jsem vytvořil ovládací tablet (náhradu pokladního systému), který umí komunikovat s tiskárnami v provozovně a který slouží obsluze v případě, že zákazník opustí restaurací bez placení anebo se vyskytnou nejasnosti mezi uživatelem a obsluhou. Jinak je celý proces plně automatický a stačí tedy, aby obsluha donesla objednané nápoje nebo jídla.

Jedna z výher v MPM je kancl v TICU na rok zdarma. Přineslo ti to nějaké nové kontakty?
Zatím mi to moc nových kontaktů nepřineslo, potkal jsem se zde s lidmi, kteří také tvoří webové stránky a grafiku, takže jsme si pokecali o společných tématech, ale věřím, že s nimi naváži i nějakou spolupráci v budoucnu.

Poslední dotaz našeho rozhovoru. Pracuješ teď na něčem? A jak trávíš dobu koronavirovou?

Přes karanténu jsem dostal takový zajímavý nápad. Kromě práce na různých zakázkách jsem si řekl, že se naučím míchat drinky. Tak jsem se jich naučil pár namíchat podle návodů, které jsem našel na netu. Ovšem míchal jsem jen klasiky, které jsem znal už dříve.

A tak mě napadla celkem jednoduchá aplikace. Většina lidí má doma nějaké ingredience pro míchání drinků, ale nenašel jsem žádnou aplikaci nebo web, kde bych zjistil, co z nich mohu namíchat. Proto jsem asi před týdnem sednul k počítači a začal vytvářet novou appku. A už nyní během prvního týdne od spuštění jsem vydal druhou verzi a aplikace již má přes 100 uživatelů. Aktuálně je v databázi více jak 80 ingrediencí a kolem 20 koktejlů, ale každý den přibývají nové, zároveň umožňuje vytvářet vlastní drinky nebo prohlížet ostatní drinky. Aplikaci si můžeš stáhnout na iOS i Android.
Do budoucna chci, aby šlo mít privátní drinky, sdílet drinky pomocí odkazu, možnost přidávat k drinkům fotky, hodnotit drinky ostatních, mít seznam oblíbených a další vychytávky.

A pokud zrovna nepracuju, tak se snažím věnovat sportům. Když to dovolí počasí jezdím na kole (ano i teď, když je sníh) a nebo na zahradě zkouším nové triky na lyžích :))

Napsat komentář