Právě si prohlížíte JJ: O kariéře rozhodla hra Minecraft – 1. část příběhu loňského vítěze

JJ: O kariéře rozhodla hra Minecraft – 1. část příběhu loňského vítěze

Kdo je Jakub Josef Forman?
Jsem student UTB Fakulty aplikované informatiky. Když se zrovna nezabývám tvorbou webů, e-shopů nebo mobilních aplikací, rád si zajdu vyčistit hlavu na skateboard. V zimě pak neodolám freeskiingu – slopestyle. A co mnohé nejspíš překvapí, je fakt, že jsem členem punkové kapely Purple Pickles, ve které hraji na kytaru 🙂

Prostě mám rád, když na chvíli vypadnu od počítače, jsem mimo moderní technologie a užívám si některé ze svých zálib!

Máš hodně koníčků…Táhlo tě to k počítačům vždy?
Toto je zvláštní otázka, protože jsem do 8. třídy počítač v podstatě neměl, ale když jsem dostal svůj první počítač, bylo jasné, že nezůstanu jen jeho pouhý uživatel. Začalo to právě v 8. třídě a hrou Minecraft s vlastním serverem a nastavováním různých konfiguračních souborů, až se z toho vyvinulo programování aplikací, tvorba designu a grafiky.

Kdy ses rozhodl jít studovat aplikovanou informatiku nebo jsi to věděl už od té 8. třídy?
Vlastně už na střední jsem věděl, že ve firmě pracovat nechci, že bych chtěl mít něco vlastního. Asi ve třetím ročníku jsem se zeptal učitele informatiky, co studoval on a odpověď byla, že UTB FAI, tak jsem se vydal stejnou cestou s tím rozdílem, že jsem si jako první obor zvolil Softwarové inženýrství, které až na pár „otravných předmětů“ jako  fyzika, elektrotechnika a další šlo velice dobře a měl jsem pořád čas na své vzdělávání. Protože jsem se vydal stejnou cestou jako učitel, tak si na magisterském oboru dodělávám učitelství informatiky. To asi souvisí s tím, že mě baví i učit a vzdělávat další.

Napsat komentář