Jaký byl Tvůj první projekt?
Vůbec prvním projektem byla vlastní webová hra, která však nikdy nespatřila světlo světa, místo toho leží někde zahrabaná v dalších nepovedených projektech :). Ve stejné době jsem ale začal vytvářet vlastní redakční systém, na kterém jsem vytvořil první e-shop na zakázku. Divím se, že tento e-shop funguje doteď. Dnes nad ním jen kroutím hlavou, o jakou šílenou plácanici jde :D.
V akcelerátoru MPM jsi zvítězil s aplikací FOODE. A proč zrovna oblast gastro?
Naše rodina měla vůbec první pizzerii v bývalém Československu – Pizzeria u Formanů, kterou jsme zhruba před 5 lety prodali. Na jednu stranu mě mrzelo, že se tohoto podniku zbavujeme, ale já ani žádný ze sourozenců jsme podnik nechtěli. A protože jsem se pohyboval v gastru několik let, vnímal jsem problémy problémy tohoto oboru z první ruky a viděl jsem, co bylo potřeba inovovat.
Samotná myšlenka na aplikaci mě napadla, když jsem seděl na pivu s kapelou a každý z nás čekal asi 15 minut na objednání – to už je doba, kdy většina lidí odejde. Tehdy jsem poprvé nad aplikací Foode začal přemýšlet. A protože se blížilo ukončení bakalářského oboru, tak jsem to zrovna spojil s bakalářskou prací.
Bakalářská práce byla psána na platformu, která se v základu na škole neprobírá (myslím, že na většině vysokých škol se nativní vývoj pro iOS probírá až na inženýrském oboru). Na UTB Fakulta aplikované informatiky působí pan učitel Radek Vala, který je jedním z velmi zkušených lidí pro tento vývoj a s ním jsem v začátku spolupracoval. Jak se blížilo odevzdání bakalářky, zjistil jsem, že asi sám nezvládnu uvést celý produkt do života. Oslovil jsem kamarády, kteří také programují, jestli se nechtějí do projektu FOODE trochu zapojit. Jeden vytvořil administraci pro aplikaci, další mi pomáhal s databází, jiný řešil zabezpečení a nastavení serverů…Pro jednoho člověka toho bylo zkrátka moc.
Co gastro provozům aplikace přináší?
Aplikace je vhodná pro gastro podniky, které mají obsluhu. Návštěvníci si pak díky aplikaci mohou objednat od stolu, platit, zhlédnout jídelní lístek, něco si jednodušše přiobjednat nebo zjistit seznam alergenů u potravin. A to je jen výčet toho, co aplikace nabízí. Podnikům se snažíme vyjít maximálně vstříc a přizpůsobit ji na míru dle jejich potřeb.
Osvědčila se ti spolupráce na projektech s dalšími lidmi, kterou sis odzkoušel během práce na bakalářce?
Aktuálně s výše zmíněnými lidmi spolupracuji i na jiných projektech, protože situace je taková, jaká je. Řešíme spolu weby, e-shopy a aplikace pro naše zákazníky. Do týmu jsem začal zvát i další odborníky, aktuálně spolupracuji s filmaři, 3D grafiky, UI/UX designéry, copywritery a programátory.