Právě si prohlížíte Eliáš: Buďte užiteční a přínosní. Dělejte smysluplné věci. Podnikejte.

Eliáš: Buďte užiteční a přínosní. Dělejte smysluplné věci. Podnikejte.

Jaký je Váš největší podnikatelský fuck up a co jste si z něj odnesli? 

Nedělám fuck upy. Chybuji a učím se celý svůj život. Mám ty chyby vlastně i rád, těch ponaučení, co mi dnes pomáhají každý den, bylo totiž vcelku hodně. K životu i podnikání to prostě patří a je to nedílná součást celé mé cesty životem. Ptejte se vždy sebe, co měl člověk vědět, co měl mít nastudováno, v čem byl naivní nebo domýšlivý, na koho se spolehl, co měl udělat a neudělal. Jsem člověk, co selhává a učí se celý život to dělat lépe. Nebojte se selhání. Makejte na tom, co chcete, ale makejte. Děláte to pro sebe, pro své rodiny, pro svoji budoucnost. Pokud mohu, pomohu i poradím. Držím vám palce.

Lze podle Vás ze situace ohledně koronaviru něco vytěžit? A je to dle Vás z lidského hlediska korektní?

Máte unikátní možnost vidět trh v jeho nahotě. Nyní můžete vidět, co se děje, za co lidé utrácejí, co nakupují, co potřebují. Nyní se můžete naučit skutečným potřebám lidí i trhu. Máte možnost řadu věcí a záměrů nyní otestovat bez zbytečného zdržování. Již nyní se můžete připravovat na to, co budete dělat v době po-covidové. Za vysoce nezodpovědné považuji proflákání svého života, ležení u TV, hraní her a ty tisíce hodin spálených nenávratně sledováním sociálních sítí na úkor práce na sobě a svých záměrech. Snažte se prosím přijít na to, jak uživit svou rodinu v budoucnu smysluplnou prací a ziskovým podnikáním v době po-covidové, pokud vám to zdraví dovolí. Přeji vám všem pevné zdraví.

Vnímáte trend ve vývoji start-upů? A jaký?

Já mám raději označení začínající firmy, ne vše může být start-upem, a možná to ani není často snem tvůrců. Vnímám nutnost vzniku nových začínajících přínosných firem, blbostí je zde již totiž dost. Na trhu stále chybí spousta nových užitečných služeb a potřebných věcí. Inovujte, to, co existuje, udělejte jinak a lépe, nebojte se experimentovat, nebojte se neúspěchu. Nebolí to! Přestaňte prosím mrhat životy spalováním času na sociálních sítích, okrádáte tím jen sebe a své rodiny. Ničíte svoji budoucnost! Zvedněte zadky a jděte něco dělat! Všem, co chtějí něco tvořit, bych popřál, nechť se jim lenost vyhýbá, ale současně jim vytrvalost a relaxace napomáhá.

A ještě něco Vám chci říci:

Když vám budou říkat, že to nezvládnete, odežeňte je a neposlouchejte je, zvládnete to! Musíte se snažit každý den, zkoušet a pracovat. Každý z Vás, kdo může, může někomu něco nabídnout, nějak pomoci. Každý z vás se může pokusit něco vyrobit, nějak druhému za něco posloužit a nebýt přitom jeho sluhou. Každý má tu schopnost. Ptejte se lidí okolo sebe, co je trápí, jak jim můžete pomoci. Ne vše vydělá, ale naučí vás to mnohému a pomůže v dalším směřování. Naučí vás to přemýšlet jinak, ptát se lidí, a ptát se sebe. Naučíte se nabízet a prodávat, naučíte se dodávat a časem se dostaví i to, že se ty obchody začnou opakovat a přijde i zisk. Věřte v sebe, ve své touhy a přání. Pojďte tvořit své sny a realizovat své cíle. Máte na to a zvládnete to! Věříme ve Vás.

Podnikejte. V podnikání najděte svobodu, ta vám pak umožní lépe podnikat. Pracujte pro lidi a pracujte na sobě každý den. Podnikání se naučíte podnikáním. Podnikněte něco, teď, dnes, zítra, každý den.

A přidám můj oblíbený citát

“Stay Hungry. Stay Foolish.” Steve Jobs

Napsat komentář